Annecy Kondigt 2019 Korte Film Competitie Selecties

Het Annecy International Animated Film Festival heeft aangekondigd de eerste korte film competitie opstellingen voor haar 2019 edition, die loopt van juni, 10 – 15.

Een totaal van 80 films werden aangekondigd. Deze selectie vormen de belangrijkste Short Film Competition (40 films), de Off-Limits Korte Films in Competitie (8 films), de Perspectieven Korte Films in Competitie (23 films), en de Jong Publiek en Korte Films in Competitie (9 films).

De selecties werden gemaakt door Marcel Jean, het festival artistiek directeur, films & programmering, samen met Laurent Miljoen, Yves Nougarède, Sébastien Sperer, en Peggy Zejgman-Lecarme.

Volgens Annecy ‘ s officiële site, 45% van de films aangekondigd tot nu toe zijn gericht of mede-geregisseerd door vrouwen, die het festival opmerkingen als de op een na hoogste percentage van de vrouwen gericht shorts in de concurrentie in de geschiedenis. Vijftien korte broek over de onthulde delen van Azië, die een record aantal voor de regio. Ook vermeldenswaard is de aanwezigheid van landen als Ghana, Saoedi-Arabië, Mauritius, Singapore en Iran onder de gekozen projecten.

Meer informatie over de andere competitie ‘ s op het festival, waaronder speelfilms, zal spoedig bekend worden gemaakt. Hier is de lijst van de concurrentie titels aangekondigd-to-date:

Korte Films in Competitie

Zure Regen, Tomasz POPAKUL (Polen)

Bavure, Donato SANSONE (Frankrijk)

Brug, Di LIU (China)

Briljantsuse Demonstratsioon Neljas Vaatuses, Lucija MRZLJAK & Morten TSINAKOV (Kroatië, Estland)

Deszcz, Piotr MILCZAREK (Polen)

Elu24, Kristjan HOLM (Estland)

Flut, Malte STEIN (Duitsland)

Meisje in de Gang, Valerie BARNHART (Canada)
Gun Shop, Patrick SMITH (USA)

Hideouser en Hideouser, Aria COVAMONAS (Mexico)

Pauze Expeditie, Wiep TEEUWISSE (Nederland)

Je sors acheter des sigaretten, Osman CERFON (Frankrijk)

Jonge geitjes, Michael FREI (Zwitserland)

Kohannia, Nykyta LYSKOV (Oekraïne)

Le Cortège, Pascal BLANCHET & Rodolphe SAINT-GELAIS (Canada)

Le Mans 1955, Quentin BAILLIEUX (Frankrijk)

Live a Little, Jenny JOKELA (Duitsland, Verenigd Koninkrijk)

Lola, de Levende Aardappel, Leonid SHMELKOV (Frankrijk, Rusland)

Mémorable, Bruno COLLET (Frankrijk)

MIMI, Lisa FUKAYA (Denemarken)

Bewegingen, Dahee JEONG (Zuid-Korea)

Mijn Generatie, Ludovic HOUPLAIN (Frankrijk)
Nuit cherie, Lia BERTELS (België)

Per Aspera Ad Astra, Franck DION (Frankrijk)

Per tutta la vita, Roberto CATANI (Frankrijk, Italië)

Piat minut doen moria, Natalia MIRZOYAN (Rusland)

Pulsión, Pedro CASAVECCHIA (Argentinië)

Selfies, Claudius GENTINETTA (Zwitserland)

Sous la canopée, Bastien DUPRIEZ (Frankrijk)

Verhaal, Jolanta BANKOWSKA (Polen)

Symbiose, Nadja ANDRASEV (Frankrijk, Hongarije)

Têtard, Jean-Claude ROZEC(Frankrijk)

De Dageraad van Ape, Mirai MIZUE (Japan)

De Olifant ‘ s Song, Lynn TOMLINSON (verenigde staten)

De Zondvloed Komt eraan, Gabriel BÖHMER (Verenigd Koninkrijk)

De Jongleur, Skirmanta JAKAITE (Litouwen, Frankrijk)

De Hendels, Boyoung KIM (Zuid-Korea, verenigde staten)

De Zes, Xi CHEN Xu (China)

Tio Tomas, Regina PESSOA (Canada, Frankrijk, Portugal)

Toomas Onder het Dal van de Wilde Wolven, Chintis LUNDGREN (Kroatië, Estland, Frankrijk)

Off-Limits Korte Films in Competitie

Een Jaar Langs de Geostationaire Baan, Felix DIERICH (Duitsland)
Maar Een Vogel Zong Niet, Pierre HÉBERT (Canada)
Weet niet Wat, Thomas RENOLDNER (Oostenrijk)

L ‘ Espace commun, Raphaële BEZIN (Frankrijk)
Lekkende Leven, Shunsaku HAYASHI (Japan)

Materie en Beweging, Max HATTLER (Hong Kong)

Mustererkenntnis, Thorsten FLEISCH (Duitsland)

Onrustig, Tara RIDDER (verenigde staten)

Perspectieven Korte Films in Competitie

Azumah: De Ghanese Held, Nii Ofei-Kyei DODOO (Ghana)
Bayn Bayn, Dalyah BAKHEET (Saoedi-Arabië)

Kin Omhoog, Joanne ZALM (Verenigd Koninkrijk)

Dum Dum (De De Bom), Benjamin HALL & Robin HALL (Verenigd Koninkrijk)

Grote Beer, Daniel GIES & CHRISTOPHER Neil (Canada)

Gorgam-o-Gale Mibaram, Amir Houshang MOEIN (Iran)

Ispod kojeg li su samo kamena ispuzali, Daniel SULJIC (Kroatië)

Jim Rits, Alexandre ROY (Canada)

Mascotte, Dohyung KIM (Zuid-Korea)

Memorie di Alba, Andrea MARTIGNONI & Maria STEINMETZ (Duitsland, Italië)

Mama ‘ s Kleren, Jordanië WONG (verenigde staten)

Niet Uw Panda, Tigris ALT. SAKDA (Canada, China)

Stuk Vlees, Jerrold CHONG & Junxiang HUANG (Singapore)

Por ahora un cuento, Carla MELO (Colombia)

Rood, Ao CHEN (China, Verenigd Koninkrijk)

Sangro, Thiago MINAMISAWA & Bruno CASTRO, Guto BR (Brazilië)

Zoon van de Zee, Abbas-Mohammad Hossein JALALI YEKTA-AZAM GIET (Iran)

Talv Vihmametsas, Anu-Laura TUTTELBERG (Estland, Litouwen)

Tany Mena, Kim YIP TONG (Duitsland, Mauritius)
De Persoon in Kieren, Tingting LU (China)

Udahnut zivot, Ivana BOSNJAK & Thomas JOHNSON (Kroatië)
Gewelddadige Vergelijking, Antonios NTOUSSIAS (Griekenland)
Y así aparecieron los ríos, Miguel ARAOZ CARTAGENA (Peru)

Een jong Publiek en Korte Films in Competitie

Bot Moeder, Sylvie TROUVÉ, Dale HAYWARD (Canada)

Dobroe serdtse, Evgeniya JIRKOVA (Rusland)

Grand Loup & Petit Loup, Rémi TIJDENS (België, Frankrijk)

Le crocodile ne me fait pas peur, Marc RIBA, Anna SOLANAS (Spanje)

Le Renard et l’Oisille, Samuel GUILLAUME & Frédéric GUILLAUME (België, Zwitserland)

Mon papi s ‘ est caché, Anne HUYNH (Frankrijk)

Nest, Sonja ROHLEDER (Duitsland)

Sarkan, Martin SMATANA (tsjechische Republiek)

De Tarwe Keeper, Haitao BAI (China)

(Foto boven: de “Selfies” door Claudius Gentinetta)